Školský internát Školský klub

Súčasťou Spojenej školy, Pod kalváriou 941, Topoľčany je aj školský internát ( ďalej ŠI)  a  školský klub detí (ďalej ŠKD).

Školský internát

Školský internát je určený pre žiakov školy.  V ŠI sú výchovné skupiny členené podľa veku detí. Výchovnú skupinu žiakov vedie jeden vychovávateľ.
Výchovno-vzdelávaciu činnosť zabezpečujú vychovávatelia podľa výchovného programu v čase mimo vyučovania primerane veku, záujmom, potrebám a schopnostiam žiakov.
Výchovno-vzdelávacia činnosť sa zameriava na všestrannú pomoc žiakom pri ich príprave na vyučovanie, formovanie aktívneho postoja žiakov k sebavzdelávaniu a sebavýchove, uspokojovanie individuálnych potrieb a záujmov, na rozvíjanie nadania, špecifických schopností a tvorivosti, na aktívne využívanie voľného času, oddych a relaxáciu.
V ŠI sa nachádza 5 izieb s kapacitou 34 lôžok, v izbách sú žiaci ubytovaní podľa veku a pohlavia. Súčasťou internátu je aj spoločenská miestnosť s televízorom, žiaci majú možnosť tiež využívať všetky priestory školy: telocvičňu, spoločenské priestory, triedy, kuchynku, školskú knižnicu a 2  počítačové učebne. V areáli školy sa nachádza nádherný park s detským ihriskom, preliezkami, hojdačkami a pieskoviskom.
Výchovu mimo vyučovania zabezpečujú skupinové vychovávateľky, v spolupráci s triednymi učiteľkami nadväzujú na vyučovací proces, počas prípravy na vyučovanie precvičujú so žiakmi preberané učivo. Každý deň sa so žiakmi venujú  záujmovým činnostiam          v rôznych oblastiach výchovy mimo vyučovania (spoločensko-vedná, pracovno-technická, esteticko-výchovná, prírodovedno-environmentálna a telovýchovno-zdravotno-športová) a práci v záujmových krúžkoch.

Nočné služby v internáte zabezpečujú tri pomocné vychovávateľky a o zdravie žiakov sa stará zdravotná sestra.

Žiak je  do ŠI  prijatý na základe písomnej žiadosti rodiča alebo zákonného zástupcu žiaka. Žiadosť o prijatie do ŠI na budúci školský rok sa podáva na konci prebiehajúceho  školského roka najneskôr do 31. mája. Po podaní žiadostí dostane rodič žiaka alebo zákonný zástupca rozhodnutie o prijatí do ŠI spolu s rozhodnutím o poplatkoch za ŠI.

Školský klub detí

Výchovno-vzdelávacia činnosť v ŠKD sa uskutočňuje v ranných hodinách od 7,00 hod. do začiatku školského vyučovania a v popoludňajších hodinách počas pracovných dní. Popoludní ŠKD navštevujú prijatí denní žiaci v čase od konca poslednej vyučovacej hodiny do 16,00 hod.
Pri uskutočňovaní výchovno-vzdelávacej činnosti v klube sa  dodržiava pravidelné striedanie oddychovej a záujmovej aktivity s aktivitou súvisiacou s prípravou na vyučovanie. Pre žiakov ŠKD platia rovnaké záujmové činnosti ako pre internátnych žiakov podľa výchovného programu. Záujmové krúžky navštevujú prednostne žiaci prijatí do ŠKD a ŠI.
Žiaci sú do ŠKD prijatí na základe písomnej žiadosti rodiča alebo zákonného zástupcu žiaka. Žiadosť o prijatie do ŠKD sa podáva na konci prebiehajúceho  školského roka najneskôr do 31. mája.  Po podaní žiadostí dostane rodič žiaka alebo zákonný zástupca rozhodnutie      o prijatí do ŠKD spolu s rozhodnutím o poplatkoch za ŠKD.

Kontakt

• Spojená škola, SŽŠI pre žiakov s NKS, ZŠ s MŠ pri zdravotníckom zariadení, Pod kalváriou 941, 955 01 Topoľčany
    Pod kalváriou 941, 955 01 Topoľčany
  • +421 038/5 320 531